Filologia rosyjska

Oferta studiów
  /  Studia I stopnia  /  Filologia rosyjska

FILOLOGIA ROSYJSKA - STUDIA I STOPNIA

Studia
ULT Przasnysz
Organizator:
Rodzaj studiów:
Studia licencjackie - Filologia rosyjska

Więcej informacji o studiach

FILOLOGIA ROSYJSKA – STUDIA LICENCJACKIE

FORMA STUDIÓW

 

Studia są prowadzone w formie stacjonarnej, niestacjonarnej oraz online.
W trybie niestacjonarnym studia odbywają się w formie zjazdów weekendowych (sobota, niedziela).

 

Studia niestacjonarne I i II stopnia prowadzone są z użyciem metod pracy zdalnej i na odległość.

 

Taka forma studiów sprawia, że jest ją łatwiej dostosować do innych obowiązków. Nie stanowi trudności łączenie studiów z pracą, wychowywaniem dzieci, innymi kierunkami nauki. To także szansa dla osób z mniejszych miejscowości, które nie chcą zmieniać miejsca zamieszkania na czas studiów.

 

SPECJALIZACJE

 

Proponujemy nowoczesne studia filologiczne na poziomie uniwersyteckim. W ramach specjalności filologia rosyjska, student może wybrać jedną z poniższych specjalizacji:

Nauczycielska

Jeśli czujesz, że chciałbyś dzielić się swoją wiedzą z innymi i nauczać języka obcego – wybierz specjalizację nauczycielską. Dzięki nam zdobędziesz kwalifikacje, które pozwolą Ci pracować w placówkach szkolno-wychowawczych czy prowadzić kursy językowe, także za granicą. Twoje uprawnienia będę respektowane we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Dzięki studiom w Uczelni Lingwistyczno-Technicznej uzyskasz nie tylko wiedzę merytoryczną w zakresie nauczania języka obcego ale także kompetencje z zakresu psychologii czy dydaktyki, które sprawią, że Twoja praca stanie się przyjemnością.

 

Zawód nauczyciela daje wiele możliwości. Dzięki ukończeniu filologii rosyjskiej o profilu nauczycielskim będziesz mógł ubiegać się o stanowisko w szkole państwowej lub prywatnej. Dla osób, które wolą prowadzić zajęcia w grupie młodzieży i dorosłych doskonałą opcją będzie podjęcie pracy w szkole językowej. Absolwenci, chcący dalej poszerzać swoje kwalifikacje, będą mogli w przyszłości również ubiegać się o posadę nauczyciela akademickiego. Właśnie dla osób, które nieustannie pragną się rozwijać, stworzyliśmy także możliwość kontynuowania nauki na II stopniu filologii rosyjskiej.

Tłumaczeniowa

Jeśli Twoim marzeniem jest praca w firmie międzynarodowej lub chcesz pracować w charakterze tłumacza – wybierz profil tłumaczeniowy. Podczas studiów zdobędziesz umiejętności, które pozwolą Ci tłumaczyć różnego rodzaju teksty (teksty literackie, publikacje prasowe i Internetowe i wiele innych). W trakcie zajęć nauczysz się jak korzystać z komputera i Internetu w czasie pracy tłumacza. Przygotujemy Cię także do tłumaczeń specjalistycznych. W tym zakresie zmierzysz się z tekstami związanymi z medycyną, prawem, mediami, ekonomią, sztuką czy techniką. Razem z nami spełnisz swoje marzenia, z łatwością odnajdziesz się na rynku pracy.

 

Obecnie wiele firm o różnym profilu działalności podejmuję współpracę z tłumaczami ze względu na globalizację gospodarki. Dlatego praca po filologii rosyjskiej może polegać nie tylko na tłumaczeniu specjalistycznych tekstów, ale także tłumaczeniu korespondencji czy nawet rozmów z zagranicznymi klientami. Z tego powodu na ten profil rusycystki decydują się nie tylko osoby, które chcą skupić się na pracy tłumacza, ale także ci, których celem jest poszerzenie swoich kompetencji w obecnej pracy. Niezależnie od tego, czy planujesz karierę w biurze tłumaczeniowym, czy międzynarodowej korporacji, z pewnością otrzymasz od nas solidne przygotowane do zawodu. Bądź profesjonalistą i studiuj z nami!

 

FILOLOGIA ROSYJSKA ONLINE

 

Nasza uczelnia daje swoim studentom możliwość wyboru kształcenia w trybie online.
Wszystkie zajęcia na kierunku filologia rosyjska online są prowadzone za pośrednictwem platformy do zdalnego nauczania, aplikacji oraz komunikatorów. Dzięki temu studenci oszczędzają pieniądze i czas, jaki musieliby poświecić na wynajem mieszkania lub dojazd. Nasza oferta jest skierowana przede wszystkim do osób, które chcą połączyć naukę z pracą zawodową czy innymi obowiązkami.
Program nauczania zapewnia naukę na wysokim poziomie, w niczym nie odbiegając od zajęć odbywających się w tradycyjnej formie. Przedmioty są prowadzone przez wykwalifikowanych nauczycieli akademickich, dla których nauczanie języka jest pasją.

 

Aby oceny z przedmiotów były sprawiedliwe i miarodajne, jedynie egzaminy przeprowadzane są w siedzibie uczelni.
Ograniczamy w ten sposób konieczność przyjazdów do minimum, a przy okazji dajemy naszym studentom szanse do spotkania swoich znajomych twarzy z roku na żywo.

Nasza uczelnia od lat specjalizuje się przekazywaniu wiedzy przez Internet, dlatego wybierając naszą ofertę, masz pewność, że zajęcia będą przebiegały w sposób zorganizowany i profesjonalny.

 

PRACA PO FILOLOGII ROSYJSKIEJ

 

Filologia rosyjska jest kierunkiem, który daje możliwość wyboru jednej z wielu ścieżek kariery. Absolwenci rusycystyki mogą liczyć na zatrudnienie, w miejscach takich jak:

  • biura tłumaczeń
  • placówki opiekuńczo-wychowawcze
  • uczelnie wyższe
  • placówki dyplomatyczne
  • firmy międzynarodowe.

Po zdobyciu tytuły licencjata możesz podjąć pracę jako nauczyciel języka w szkołach państwowych oraz prywatnych. Zdobyte kwalifikacje umożliwią Ci także prowadzenie kursów językowych w różnych grupach wiekowych, a także na zajęciach indywidualnych. Osoby zainteresowane biznesem będą mogły rozpocząć pracę w korporacjach międzynarodowych czy firmach zajmujących się handlem międzynarodowym. Ci, którzy w swojej pracy chcą skupiać się na tłumaczeniu tekstów, mogą ubiegać się o posadę w biurze tłumaczeniowym lub otworzyć własną działalność. Absolwenci filologii rosyjskiej mają także szansę na pracę w placówkach dyplomatycznych, takich jak ambasady czy konsulaty.

 

 

INFORMACJE DODATKOWE

 

Absolwenci otrzymują tytuł zawodowy licencjata potwierdzony dyplomem ukończenia wyższych studiów zawodowych na kierunku filologia. Podstawą nauczania w ramach kierunku filologia jest praktyczne kształcenie języka obcego, zorientowane na biegłą jego znajomość, bogactwo słownictwa potocznego i specjalistycznego.

 

Nauczanie na kierunku filologia rosyjska online ukierunkowane jest na przekazanie praktycznej wiedzy z zakresu filologii rosyjskiej, pozwalającej na komunikowanie się z wykorzystaniem słownictwa specjalistycznego i potocznego. Różne formy nauczania – zaocznie, stacjonarnie lub studia online, są atutem między innymi dla osób, które łączą naukę z pracą i innymi obowiązkami.

 

Program kształcenia uzupełniają przedmioty z rozbudowanego bloku zajęć kształcenia kierunkowego i ogólnego, które absolwenta ULT mają wyposażyć w wiedzę i umiejętności wymagane przez współczesny rynek pracy. Oprócz tego będziesz mieć szansę lepiej poznać kulturę naszych wschodnich sąsiadów, a to ułatwi Ci nawiązywanie znajomości z obcokrajowcami i szersze zrozumienie zagadnień językowych.

 

Studia na kierunku rusycystka w trybie zdalnym, online, prowadzone są z wykorzystaniem platformy e-learningowej Moodle, webinarowej ClickMeeting i platformy do wideokonferencji Zoom.

 

SYLWETKA ABSOLWENTA

 

Dzięki nauce na naszej uczelni absolwenci zyskają:
1. Uzyskują znajomość języka specjalności na poziomie C1.
2. Uzyskują kwalifikacje zawodowe w ramach wybranego zawodu.
3. Nabywają podstawową wiedzę i umiejętności w zakresie językoznawstwa (z naciskiem na językoznawstwo stosowane) oraz w zakresie literaturoznawstwa i kulturoznawstwa.
4. Rozwijają kulturę myślenia, umiejętność pracy w zespole.

 

Po ukończonych w ULT studiach licencjackich z zakresu filologii rosyjskiej absolwenci mogą podjąć pracę lub kontynuować edukację na studiach II stopnia na tym samym lub innym kierunku bądź na wybranych studiach podyplomowych.

 

ZAPISZ SIĘ ONLINE

Zapisz się już teraz! Dostaniesz od nas więcej informacji.