/  Blog   /  Jak znaleźć znajomych na studiach – 5 pomysłów

Jak znaleźć znajomych na studiach – 5 pomysłów

Studia to nie tylko nauka. W tym okresie możesz poznać wielu znajomych, a nawet znaleźć przyjaźń na całe życie. W końcu wreszcie masz wokół siebie grono osób, które podzielają Twoje zainteresowania. Na studiach dziennych zawieranie nowych znajomości jest znacznie prostsze, bo wspólne zajęcia czy mieszkanie w domach studenckich sprawia, że nietrudno o nawiązanie relacji. W przypadku studiów zdalnych może być to nieco utrudnione ze względu na dzielącą studentów odległość. Spokojnie, jednak i na to są sposoby. Poznaj 5 pomysłów, na znalezienie znajomych na studiach online.

Utwórz grupę kierunku

Nie od dziś wiadomo, że Internet to doskonałe miejsce do tego, aby zawrzeć znajomość. Dlatego, nawet jeśli Ciebie i Twoich znajomych z kierunku dzieli duża odległość, to wciąż możecie prowadzić dyskusje i wymieniać informacje za pomocą popularnych aplikacji czy portali społecznościowych. Świetnym pomysłem jest utworzenie grupy na komunikatorze, dzięki czemu wszyscy członkowie będą mogli się porozumiewać. Da Ci to możliwość nie tylko poznania wszystkich, ale także w późniejszym czasie wymiany prywatnych wiadomości z osobami, z którymi złapiesz najlepszy kontakt. To rozwiązanie pozwoli Ci poznać lepiej innych studentów, ale także być na bieżąco ze wszystkim, co dotyczy uczelni. Nawet jeśli o czymś zapomnisz lub opuścisz zajęcia, z pewnością znajdzie się ktoś, kto udzieli Ci wszystkich niezbędnych informacji.

Wykorzystaj zjazdy studenckie

Nawet na studiach online zdarzają się zjazdy. Niektóre kierunki po prostu nie mogą obyć się bez zajęć praktycznych. Dlatego to świetna okazja, by lepiej poznać osoby studiujące z Tobą. W tym przypadku jedyne, o czym musisz pamiętać, to pozytywne nastawienie i chęć poznania innych. Nie zapominaj, że nie tylko dla Ciebie jest to nowa sytuacja. Przeważająca większość studentów nie będzie znać siebie nawzajem. Dlatego wyjście z inicjatywą i przełamanie lodów jest tu jak najbardziej wskazane. Nawet krótka przerwa między zajęciami jest świetnym pretekstem do rozmowy i zintegrowania się z grupą.

Wyjścia po zajęciach

Oczywiście w przypadku studiów zdalnych wiele osób może nie mieć czasu na to, aby spotkać się po zajęciach. Jednak czasem bywa inaczej. Osoby dojeżdżające z daleka często decydują się na to, by zostać w na noc w miejscowości, w której znajduje się uczelnia. Dlatego można wykorzystać popołudnie lub wieczór. Wyjście do pubu czy restauracji jest zdecydowanie mniej oficjalne niż spotkanie na uczelni. Będzie to świetna okazja, aby lepiej poznać się z osobami z kierunku w luźniejszej atmosferze. Warto zaproponować takie wyjście zwłaszcza po egzaminie czy trudnym kolokwium albo kiedy sesja na studiach dobiegnie końca, by wszyscy mogli się zrelaksować i świętować swój sukces.

Zaproponuj wspólne dojazdy

Nawet jeśli Ty i Twoi znajomi z kierunku pochodzicie z różnych miejscowości, to może się okazać, że masz możliwość zabrania kogoś po drodze. Dlatego, jeżeli dojeżdżasz na zjazdy własnym samochodem, możesz udostępnić na grupie kierunku swoją trasę i zapytać, czy ktoś nie chciałby zabrać się z tobą. Takie rozwiązanie ma wiele zalet. Czas spędzony w podróży zdecydowanie szybciej mija podczas rozmowy. Poza tym jest to po prostu miły gest, który może okazać się dla drugiej osoby sporym ułatwieniem. Dlatego wspólne dojazdy to świetny początek znajomości.

Wydarzenia organizowane przez uczelnię

Zdarza się, że nawet uczelnie, które prowadzą studia online, organizują wydarzenia dla swoich studentów. Dlatego, jeśli zależy Ci na spotkaniu na żywo znajomych z kierunku, nie warto ich opuszczać. Mogą to być organizowane przez szkołę wyższą targi pracy lub po prostu integracyjne pikniki. Warto jednak pamiętać, że wiele osób może nie zdecydować się na przybycie ze względu na dużą odległość. Dlatego warto wykorzystywać także inne sposobności do poznania studentów.