Partnerzy krajowi:
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
Rektor Uczelni Lingwistyczno-Technicznej w Świeciu, Pani dr Elżbieta Sternal w dniu 27 września 2019 r. podpisała porozumienie o współpracy z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskimi w Olsztynie, którą reprezentował Rektor prof. dr. hab. Ryszard J. Górecki.
Zgodnie z podpisanym porozumieniem Uczelnia Lingwistyczno-Techniczna w Świeciu i Wydział Zamiejscowy w Przasnyszu posiada uprawniania do kształcenia zakresie filologii na poziomie studiów I i II stopnia przygotowujących do wykonywania zawodu nauczyciela w dziedzinie nauk humanistycznych w dyscyplinie język i literatura.
Ponadto porozumienie określania organizację przedsięwzięć w tematyce wspólnych zainteresowań w szczególności konferencji, seminariów, szkoleń specjalistycznych, dotyczących obszarów związanych z upowszechnianiem wiedzy.
Porozumienie o współpracy jest zawierane dla całej uczelni i umożliwia prowadzenie studiów w siedzibie, w filiach, na każdym poziomie i profilu dla danego kierunku studiów.
Podstawą prawną porozumienia są Ustawa – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. poz. 1668, ze zm.); rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 27 września 2018 r. w sprawie studiów (Dz. U. poz. 1861 z późn. zm.); rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 lipca 2019 r. w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela (Dz. U. poz. 1450).
OKSIR Świecie
Dnia 18.03.2015 roku Wyższa Szkoła Języków Obcych w Świeciu, reprezentowana przez Panią Rektor Elżbietę Sternal oraz Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji, reprezentowanym przez pana Romualda Dworakowskiego postanowiły podpisać porozumienie.
Współpraca realizowana będzie w następujących formach:
- Udział w realizacji wspólnych projektów
- Organizowanie wspólnych seminariów i konferencji naukowych
- Czynny udział w ocenie regulaminu i programów kształcenia WSJO. Porozumienie zostało zawarte na czas nieokreślony.
International School of Bydgoszcz
Porozumienie o współpracy, zawarte dnia 9 września 2014 roku pomiędzy Wyższą Szkołą Języków Obcych w Świeciu ( aktualnie Uczelnia Lingwistyczno Techniczna w Świeciu), reprezentowaną przez Panią Rektor Małgorzatę Chrzan, a Zespołem Szkół Ogólnokształcących Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, International School of Bydgoszcz, reprezentowaną przez Dyrektora, Panią Imisławę Górską.
Porozumienie polegać będzie na wspieraniu szkoły w nauczaniu języków obcych i literatury. Współpraca w tym zakresie ma dwa główne cele:
- Opracowanie metodologii nauczania języka angielskiego jako języka ojczystego, tworzenia programów nauczania literatury światowej oraz języka angielskiego dla uczniów, dla których język angielski jest tzw. wiodącym językiem obcym, a także w zakresie dydaktyki literatury światowej i języka angielskiego od poziomu klasy szóstej polskiej szkoły podstawowej do poziomu międzynarodowej matury.
- Umożliwienie praktyk studenckich w zakresie dydaktyki języka obcego uczniów z pierwszego i drugiego etapu edukacyjnego oraz z poziomu wychowania przedszkolnego.
Starostwo Powiatowe w Świeciu
Wyższa Szkoła Języków Obcych w Świeciu ( aktualnie Uczelnia Lingwistyczno Techniczna w Świeciu), reprezentowana przez Panią Rektor Elżbietę Sternal, dnia 30 września 2014 roku, podpisała porozumienie ze Starostwem Powiatowym w Świeciu, reprezentowanym przez Pana Franciszka Koszowskiego. Współpraca realizowana będzie w następujących formach:
- Organizowanie wspólnych imprez naukowych i kulturalnych
- Wspieranie działalności Uczelni
- Udział w realizacji wspólnych projektów
- Organizowanie wspólnych seminariów i konferencji
- Współpraca w zakresie podnoszenia kwalifikacji zawodowych pracowników Starostwa Powiatowego
- Możliwość odbywania praktyk studenckich dla studentów WSJO (ULT) w szkołach podległych Starostwu Świeckiemu.
Szkoła podstawowa nr 3 w Grudziądzu
Porozumienie zawarte dnia 12 stycznia 2015 roku pomiędzy Rektorem Wyższej Szkoły Języków Obcych w Świeciu ( obecnie Uczelni Lingwistyczno Technicznej w Świeciu) Elżbietą Sternal, a Dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 3 w Grudziądzu, panią Krystyną Stawecką. Porozumienia polega na wspieraniu Szkoły w nauczaniu języków obcych. Współpraca w tym zakresie ma na celu rozwój kompetencji językowych, popularyzację nauki języków obcych w szczególności: języka angielskiego i języka niemieckiego oraz rozbudzanie zainteresowania kulturami różnych krajów. W wyniku porozumienia WSJO (ULT) ułatwi nauczycielom i uczniom Szkoły korzystanie z potencjału organizacyjnego , bazy naukowej i doświadczeń z zakresu kształcenia.
Współpraca z zagranicą

Sarsen Amanzholov East Kazakhstan State University
Rektor Uczelni Lingwistyczno-Technicznej w Świeciu, Pani dr Elżbieta Sternal w dniu 12 września 2019 r. podpisała porozumienie o współpracy z Sarsen Amanzholov East Kazakhstan State University, który reprezentował Rektor Mukhtar Tolegen.
Głównym celem porozumienia jest realizacja wspólnie opracowanego Programu Mobilności Akademickiej dla studentów i pracowników obu Uczelni. Porozumienie określa zasady i warunki dotyczące organizacji Mobilności Akademickiej, współpracę na rzecz innowacji i dobrych praktyk oraz zasady wspierania działań w zakresie edukacji. Ponadto w ramach porozumienia Uczelnie mogą wdrożyć mechanizmy podnoszące jakość kształcenia poprzez tworzenie wspólnych programów, organizowanie wspólnych konferencji i seminariów; realizacji wspólnych badań naukowych w zakresie ustalonym przez strony porozumienia oraz współdziałanie w zakresie podnoszenia kwalifikacji kadry dydaktyczno-naukowej w ramach posiadanych uprawnień.
Porozumienie zostało zawarte na czas nieokreślony.

Kazakh Ablai Khan University of International Relations and World Languages
Rektor Uczelni Lingwistyczno-Technicznej w Świeciu, Pani dr Elżbieta Sternal w dniu 30 maja 2019 r. podpisała porozumienie o współpracy z Kazakh Ablai Khan University of International Relations and World Languages, który reprezentował Rektor Salima S. Kunanbayeva.
Przedmiotem porozumienia jest współpraca między stronami w zakresie kształcenia i szkolenia specjalistycznego dotycząca wspólnych działań naukowych i badawczych oraz realizacja wspólnie opracowanego Programu Mobilności Akademickiej dla studentów i pracowników obu Uczelni.
Porozumienie ponadto określa zasady realizacji wspólnie opracowanego Programu dwudyplomowego kształcenia na studiach pierwszego i drugiego stopnia w zakresie filologii.
Porozumienie określa także wspólne działania poprzez wzajemną pomoc w doskonaleniu procesów edukacyjnych i naukowych, wymianę doświadczenia zawodowego i dokumentacji w celu zapewnienia jakości programów kształcenia, promowanie wspólnych badań naukowych w tym tworzenie wspólnej edukacji naukowej i struktur badań naukowych.

Miński Państwowy Uniwersytet Lingwistyczny (Republika Białoruś)
Rektor Uczelni Lingwistyczno-Technicznej w Świeciu, Pani dr Elżbieta Sternal w dniu 20 lutego 2019 r. podpisała porozumienie o współpracy
z Mińskim Państwowym Uniwersytetem Lingwistycznym reprezentowany przez Rektor dr Natalię Baranawa.
Zgodnie z porozumieniem współpraca jest realizowana w następujących obszarach: realizacja wspólnego programu w zakresie filologii na poziomie studiów
I i II stopnia przygotowujących do wykonywania zawodu nauczyciela w dziedzinie nauk humanistycznych oraz w dziedzinie nauk społecznych
oraz w dziedzinie nauk społecznych w dyscyplinie pedagogika oraz prowadzenie wspólnych badań naukowych w wyżej wymienionych dziedzinach.
Porozumienie ponadto umożliwia tworzenie wspólnych programów studiów I i II stopnia, organizowanie staży dla studentów, magistrantów i wykładowców,
realizacja programu dwudyplomowego kształcenia w zakresie filologii na poziomie studiów I i II stopnia i studiów podyplomowych, wymianę
kadry akademickiej w celach dydaktycznych i naukowych bada oraz publikowanie wyników prac naukowych i skryptów w periodykach obu Stron.

Kazachski Narodowy Uniwersytet Pedagogiczny imienia Abaja (Republika Kazachstan)
Uczelnia Lingwistyczno-Techniczna w Świeciu oraz Kazachski Narodowy Uniwersytet Pedagogiczny imienia Abaja (Republika Kazachstan), reprezentowany przez Rektora prof. Pralijewa Sieryka Żajałauowicza, dnia 30 września 2011 r. zawarły Porozumienie w sprawie realizacji Programu dwudyplomowego kształcenia magisterskiego w zakresie filologii. Głównym celem niniejszego porozumienia jest realizacja wspólnie opracowanego Programu dwudyplomowego kształcenia magisterskiego w zakresie filologi

Uniwersytet Syrdaria (Republika Kazachstan)
Umowa pomiędzy Uczelnią Lingwistyczno-Techniczną w Świeciu, a Uniwersytetem Syrdaria (Republika Kazachstan) została podpisana 30 września 2012 r. Umowa została zawarta w celu podjęcia współpracy w dziedzinie edukacji i w zakresie podejmowania badań naukowych i innych przedsięwzięć. Uniwersytet Syrdaria i Uczelnia Lingwistyczno – Techniczna ustaliły, że obie uczelnie będą dążyły do współpracy w zakresie kształcenia i prowadzenia badań w obszarze wspólnych zainteresowań. W ramach umowy obie uczelnie będą wspierały bezpośrednie kontakty i współpracę między wykładowcami, wydziałami, ośrodkami naukowo-badawczymi oraz studentami.

Czerkaski Państwowy Uniwersytet Technologicznym na Ukrainie
Uczelnia Lingwistyczno-Techniczna w Świeciu zawarła umowę o współpracy z Czerkaskim Państwowym Uniwersytetem Technologicznym na Ukrainie. Współpraca naukowo-badawcza Uczelni realizowana będzie w następujących formach: przeprowadzenia wspólnych badań naukowych w zakresie nauk filologicznych, organizowania dwustronnych seminariów, publikacji wyników prac naukowych i skryptów w periodykach obu Stron, wymiana publikacji naukowych, skryptów i pomocy naukowo-dydaktycznych, realizacja programu dwudyplomowego kształcenia na poziomie studiów I stopnia (licencjackich) i II stopnia (magisterskich). Uczelnia Lingwistyczno-Techniczna w Świeciu ponadto zarwała z Czerkaskim Państwowym Uniwersytetem Technologicznym na Ukrainie umowę о współpracy w ramach realizacji Programu dwudyplomowego kształcenia magisterskiego.

IEEF (Indo – European Education Foundation)
Uczelnia Lingwistyczna-Techniczna w Świeciu wydział Zamiejscowy w Przasnyszu nawiązała współpracę z IEEF (Indo – European Education Foundation). Celem współpracy jest obopólny rozwój naukowy i pozanaukowy, który ma doprowadzić do przeprowadzenia wymiany studentów i rozpoczęcia studiów na ULT przez studentów z Indii i Regionu Indii.
Candidates from India Region (India, Nepal, Bangladesh, Sri Lanka, Bhutan, and The Maldives) please contact our academic partner – Indo-European Education Foundation (www.ieef.pl).