Budownictwo pasywne

BUDOWNICTWO PASYWNE - STUDIA I STOPNIA

Studia
Budownictwo pasywne

Więcej informacji o studiach

WIĘCEJ INFORMACJI O STUDIACH

 

Na naszej uczelni jako jedni z pierwszych w Polsce wprowadziliśmy innowacyjny kierunek studiów – Budownictwo pasywne.

 

Budownictwo pasywne wykorzystuje zaawansowane technologie, które pozwalają w sposób szybki oraz bezpieczny dla środowiska zbudować ekologiczny dom, który będzie zarazem przyjazny dla jego mieszkańców. Co więcej, aby budynek taki minimalizował emisję CO2, w jego projekcie uwzględnia się również odnawialne źródła energii oraz efektywne sterowanie wszystkimi odbiornikami. Zapewnia to nie tylko większą oszczędność, ale także dużą autonomię. Właśnie dlatego Budownictwo pasywne jest nieustannie rosnącym segmentem rynku, który powiększa się wraz ze świadomością społeczeństwa na temat potrzeby ochrony środowiska.

 

BUDOWNICTWO PASYWNE – OPIS KIERUNKU

 

Zajęcia na kierunku Budownictwo pasywne są prowadzone przez grono ekspertów, którzy przedstawią wszystkie ważne aspekty z zakresu budowania ekologicznych domów. Studenci nauczą się jak projektować pasywne domy, a także jak w praktyce wygląda proces ich tworzenia. Aby zapewnić studentom kompleksową wiedzę, przedstawimy szerokie spektrum rozwiązań stosowanych w tym sektorze budownictwa, ze szczególnym uwzględnieniem technologii odnawialnych źródeł energii.

 

Wiemy, że najlepsi specjaliści powinni posiadać nie tylko gruntowną wiedzę teoretyczną, ale także móc umieć wykorzystać swoje umiejętności w praktyce. Dlatego dajemy naszym studentom możliwość uczestnictwa w wielu PROJEKTACH BADAWCZYCH. Przyszłych inżynierów budownictwa pasywnego zapoznajemy także z umocowaniami prawnymi dotyczącymi ich specjalizacji oraz zagłębiamy się aspekty, które wynikają z Ustawy o Odnawialnych Źródłach Energii. Wszystko po to, aby w przyszłości mogli przeprowadzać proces budowy ekologicznych domów w sposób kompleksowy. W tym celu przygotowaliśmy autorski program studiów, realizowany przez profesjonalną kadrę, uwzględniający wszystkie najważniejsze kwestie związane z BUDOWNICTWEM PASYWNYM.

 

BUDOWNICTWO STUDIA ZAOCZNE, ZDALNE I STACJONARNE

 

Studia są prowadzone w formie stacjonarnej, niestacjonarnej oraz online.

 

W trybie niestacjonarnym studia odbywają się w formie zjazdów weekendowych (sobota, niedziela).

 

Chcemy dać każdemu studentowi możliwość wyboru trybu studiowania, który jak najbardziej będzie odpowiadał jego potrzebom. Dlatego każdy ma szansę dopasowanie formy nauki do swojej aktualnej sytuacji życiowej. Na naszej uczelni studiują zarówno osoby aktywne zawodowo, wychowujące dzieci, jak i absolwenci szkół średnich.

 

Osoby, które na co dzień mają niewiele czasu, ale mimo tego chcą kontynuować swoją naukę, mogą zdecydować się na Budownictwo pasywne w trybie online.

 

BUDOWNICTWO – STUDIA ONLINE

 

Wiemy, jak dużym wyzwaniem jest pogodzenie edukacji z innymi obowiązkami czy pracą zawodową. Dlatego dajemy naszym studentom możliwość uczestniczenia w zajęciach online. Dzięki temu również osoby mieszkające daleko od uczelni, mogą skończyć przyszłościowy kierunek bez konieczności ciągłego dojeżdżania lub wynajmowania mieszkania w dużym mieście. To niezwykle wygodne rozwiązanie, które pozwala oszczędzić czas i pieniądze.

 

Budownictwo pasywne online jest prowadzone przez wykwalifikowanych nauczycieli akademickich, którzy zajmują się również prowadzeniem zajęć w formie stacjonarnej. Dlatego poziom nauczania jest równie wysoki, co w przypadku tradycyjnej formy spotkań.

 

Na studiach inżynierskich prowadzonych w trybie zdalnym nie rezygnujemy z zajęć praktycznych, które są nieodłącznym elementem kierunków technicznych. Dlatego część zajęć jest przeprowadzana w terenie lub pracowniach. Jednak aby oszczędzić cenny czas studentów, całość teorii realizujemy w 100% przez Internet. Uzyskujemy w ten sposób wysoką jakość kształcenia, w możliwie jak najwygodniejszej dla osób uczących się formie. Studenci mają także możliwość uczestnictwa w projektach badawczych. Jeśli chodzi o wszystkie zaliczenia oraz egzaminy, to są przeprowadzane w siedzibie uczelni.

 

BUDOWNICTWO PASYWNE – PERSPEKTYWY

Absolwenci budownictwa pasywnego mają do wyboru wiele ścieżek kariery. Mogą podjąć pracę zarówno jako projektanci, jak i wykonawcy w wielu obszarach budownictwa.

 

Inżynier budownictwa pasywnego będzie mógł kierować przedsięwzięciami z zakresu wykonawstwa różnego typu obiektów budowlanych. Potrafi także projektować budynki mieszkalne, przemysłowe, obiekty użyteczności publicznej czy infrastrukturę komunikacyjną.

 

Co ważne, absolwenci wiedzą się jak tworzyć inteligentne, ekologiczne domy korzystające z nowoczesnych rozwiązań, takich ja OZE i odnawialnych źródeł energii. To wszystko sprawia, że domy pasywne mają coraz więcej zwolenników i wszystko wskazuje na to, że ten sektor wciąż będzie się rozrastał.

 

Absolwenci tego kierunku mogą znaleźć zatrudnienie biurach projektowych, a także zajmujących się budownictwem. Odnajdą się w jednostkach administracji państwowej i samorządowej, gdzie coraz częściej poruszane są kwestię związane z ekologią i odnawialnymi źródłami energii.

 

Inżynier budownictwa pasywnego będzie mile widziany również w firmach produkcyjnych oraz handlowych, zajmujących się obszarem budownictwa. Może także rozpocząć karierę na uczelni lub w placówce naukowo badawczej. Wiele osób decyduje się również na pracę na własny rachunek i otwiera swoją działalność. Jak widać, perspektywy po budownictwie są rozległe i dają szereg możliwości!

 

ZAPISZ SIĘ ONLINE

Zapisz się już teraz! Dostaniesz od nas więcej informacji.