Filologia angielska

Oferta studiów
  /  Studia I stopnia (licencjackie)  /  Filologia angielska

FILOLOGIA ANGIELSKA - STUDIA I STOPNIA

Studia
Uczelnia Lingwistyczno-Techniczna w Świeciu
Organizator:
Studia licencjackie - Filologia angielska

Więcej informacji o studiach

FILOLOGIA ANGIELSKA – STUDIA I STOPNIA (LICENCJACKIE)

 

FORMA STUDIÓW

Studia na naszej uczelni są prowadzone w formie stacjonarnej, niestacjonarnej oraz zdalnie, czyli w formie online
W trybie niestacjonarnym studia odbywają się w formie zjazdów weekendowych (sobota, niedziela).

 

Studia niestacjonarne studia I stopnia (licencjackie) oraz studia II stopnia (magisterskie) prowadzone są z użyciem metod pracy zdalnej i na odległość.

 

Zajęcia w przypadku studiów niestacjonarnych odbywają się w soboty oraz niedzielę.
Podobnie jest na studiach zdalnych, gdzie również przeprowadzamy zajęcia w weekendy.

 

Studia stacjonarne będą dobrym wyborem, dla osób bez zobowiązań, które chcą w pełni poświęcić się nauce. Oczywiście nie jest to opcja dla wszystkich. Tym, którzy z jakiegoś względu nie mogą wybrać studiów dziennych, proponujemy studia niestacjonarne lub całkowicie zdalne.

Studia przez Internet pozwalają uniknąć dojazdów oraz znacznie zmniejszyć koszty. To doskonała opcja dla osób zabieganych, ponieważ zajmuje najmniej czasu i jest najbardziej wygodna.

 

SPECJALIZACJE NA KIERUNKU FILOLOGIA ANGIELSKA

Proponujemy nowoczesne studia filologiczne na poziomie uniwersyteckim. W ramach specjalności filologia angielska, student może wybrać jedną z poniższych specjalizacji:

 

Język angielski – specjalizacja nauczycielska

Lubisz dzielić się swoją wiedzą i chciałbyś spróbować swoich sił w nauczaniu języka obcego? Specjalizacja nauczycielska jest właśnie dla Ciebie! Możesz dzięki niej zdobyć kwalifikacje niezbędne do pracy w szkołach publicznych oraz prywatnych. Z powodzeniem będziesz mógł również prowadzić kursy językowe dla różnych grup wiekowych – dzieci, młodzieży czy dorosłych. Co ważne, Twoje uprawnienia do nauczania będą uznawane nie tylko w Polsce, ale także na terenie całej Unii Europejskiej. Na Uczelni Lignwistyczno-Technicznej otrzymasz nie tylko gruntowną wiedzę teoretyczną, dotyczącą języka angielskiego, ale także zdobędziesz kompetencje dydaktyczne oraz z zakresu psychologii, które pozwolą Ci skutecznie przekazywać wiedzę swoim przyszłym uczniom.

 

Język angielski – specjalizacja tłumaczeniowa

 

Profil tłumaczeniowy to idealny wybór dla osób, które chcą ubiegać się w przyszłości o posadę w międzynarodowej firmie lub po prostu planują podjąć pracę tłumacza. Plan studiów został tak przygotowany, aby absolwent posiadł umiejętności pozwalające między innymi tłumaczyć różnorakie teksty, takie jak publikacje prasowe, teksty literackie, treści internetowe czy inne teksty użytkowe. Na naszej uczelni stawiamy na zdobywanie umiejętności praktycznych, dlatego uczymy studentów jak wykorzystać odpowiednie narzędzia, takie jak internet czy komputer, w pracy tłumacza. Nasi studenci mają także szansę zapoznać się z technikami stosowanymi w tłumaczeniach specjalistycznych z zakresu prawa, medycyny, ekonomii, sztuki I wielu innych.

 

Natomiast jeżeli wolisz sam zarządzać swoim czasem i podejmować decyzje, dobrze będzie pomyśleć o rozwinięciu swojej działalności. Praca na własny rachunek może przynieść nie tylko ogromną satysfakcję, ale także wysokie dochody. Po zajęciach prowadzonych na ULT będziesz pewny swych umiejętności językowych, dzięki czemu nawet prowadzenie własnego biura tłumaczeń nie będzie dla Ciebie niemożliwe. Bądź profesjonalistą i studiuj z nami!

 

FILOLOGIA ANGIELSKA – STUDIA I PERSPEKTYWY ZAWODOWE

 

Dzięki ukończeniu anglistyki będziesz biegle posługiwać się oficjalnym, jak i potocznym językiem, zarówno w mowie, jak i piśmie. Absolwent po ukończeniu studiów może osiągnąć poziom C1, co oznacza, że będzie umieć tworzyć złożone wypowiedzi w sposób płynny. Poza tym poznasz także kulturę oraz tradycję krajów anglojęzycznych, co sprawi, że z łatwością będziesz wykorzystywał zdobytą wiedzę w praktyce. Przedmioty nauczane na kierunku filologia angielska przedmioty przygotowują do pracy w określonych specjalizacjach i każda z nich otwiera drogę do rozwoju osobistego i zawodowego. Na potwierdzenie zdobytych umiejętności otrzymasz dyplom ukończenia studiów licencjackich na kierunku filologia angielska. Jednak to nie musi być koniec Twojej nauki. Osobom ambitnym, które pragną się rozwijać, proponujemy także studia magisterskie. Oferujemy też szeroki wybór studiów podyplomowych, które w połączeniu ze zdobytymi umiejętnościami językowymi pomocą osiągnąć sukces w wielu branżach.

 

Co natomiast daje sam tytuł licencjata? Już po ukończeniu studiów I stopnia możesz podjąć pracę jako nauczyciel języka w szkole państwowej lub prywatnej. Istnieje także możliwość aplikowania do placówki zajmującej tylko i wyłącznie prowadzeniem kursów językowych dla grup w różnych wieku. Możesz zatem pracować nie tylko z dziećmi czy młodzieżą, ale także osobami dorosłymi, które pragną rozwijać swoje umiejętności językowe.

 

Część absolwentów anglistyki wybiera pracę w międzynarodowych korporacjach lub firmach zajmujących się importem lub eksportem, ponieważ kontakt z zagranicznymi klientami jest podstawą działalności tego typu przedsiębiorstw. Inni z kolej znajdują zatrudnienie w instytucjach samorządowych lub wydawnictwach zajmujących się literaturą anglojęzyczną. Oczywiście bardzo wiele osób podejmuje posadę w biurze tłumaczeń lub zakłada własną działalność. Jak widać, kierunek filologia angielska daje mnóstwo możliwości i niemal każdy znajdzie specjalizację dla siebie.

 

FILOLOGIA ANGIELSKA ONLINE

 

Nasza uczelnie oferuje swoim studentom możliwość ukończenia filologii angielskiej w przez Internet. To wygodny, a zarazem skuteczny, sposób zdobywania wiedzy, idealny dla osób aktywnych zawodowo lub mieszkających daleko od ośrodków akademickich. Wszystkie zajęcia odbywają się w 100% przez Internet, dzięki czemu studenci nie muszą poświęcać czasu na dojazdy.

 

Zajęcia na filologii angielskiej są prowadzone przez wykwalifikowanych nauczycieli akademickich. Dzięki temu jakość nauczania na ULT jest zawsze na wysokim poziomie. Udostępniamy naszym uczniom także materiały z zajęć, które można przeglądać w dowolnym momencie za pomocą sprawdzonej platformy do nauki zdalnej. Wykorzystanie nowoczesnych aplikacji sprawia, że studenci mogą z łatwością porozumiewać się z prowadzącymi, bez konieczności czekania na termin konsultacji.

 

ANGLISTYKA STUDIA ZDALNE

 

Forma zdalna pozwala połączyć naukę z pracą na pełen etat, opieką nad dziećmi czy innymi obowiązkami. Wierzymy, że każdy powinien mieć łatwy dostęp do edukacji, dlatego proponujemy naszym studentom najwygodniejszą formę zdobywania wiedzy. Na filologii angielskiej on-line nie odbywają się zajęcia w terenie czy laboratoria, dzięki czemu plan całych studiów może z powodzeniem być przeprowadzony przez Internet bez utraty jakości merytorycznej.

 

Na uczelni spotykamy się jedynie na egzaminach. Można dzięki temu poznać na żywo swoich prowadzących oraz innych studentów z kierunku. Ponadto zależy nam, aby nasi studenci po ukończeniu studiów nabyli niezbędną wiedzę i uzyskali oceny adekwatne to ich starań. Dlatego nie należy się martwić, że dyplom zdobyty podczas studiów online będzie mniej wartościowy niż ten z państwowej uczelni.

 

Gdy inne uczelnie dopiero wprowadzają pierwsze kierunku w formie całkowicie zdalnej, ULT ma w tej kwestii lata doświadczenia. Wiemy jakich narzędzi używać oraz jakie metody dydaktyczne stosować, aby studia online na anglistyce były efektywne, jakościowe, ale także przyjemne. Współpracujemy z kadrą, dla której nauczanie jest pasją, dlatego materiały z zajęć łatwo zapadają w pamięć i są przekazywane w przystępny sposób.

 

Jeżeli do tej pory odległość od uczelni lub nadmiar obowiązków nie pozwalały ci rozwinąć skrzydeł, wybierz studia w trybie online na ULT i zrealizuj swoje cele razem z nami!

 

 

INFORMACJE DODATKOWE

 

Po ukończeniu studiów I stopnia absolwenci otrzymują dyplom ukończenia kierunku filologia angielska i mogą posługiwać się tytułem zawodowym licencjata. Absolwenci anglistyki zaocznej, zdalnej i stacjonarnej powinni płynnie posługiwać się językiem i posiadać bogate słownictwo specjalistyczne i potoczne. Umożliwia to postawa nauczania zorientowana na biegłą znajomość i praktyczne kształcenie języka obcego.
Plan studiów uwzględnia przedmioty kierunkowe oraz ogólne, których realizacja pozwala nabyć absolwentowi praktyczne umiejętności i rozległą wiedzę, sprawiającą, że będzie on konkurencyjnym specjalistą na rynku pracy.

 

SYLWETKA ABSOLWENTA

 

Co zyskują absolwenci dzięki nauce na ULT?

 

• Możliwość posługiwania się językiem specjalności na wysokim poziomie (C1).
• Uzyskanie niezbędnych w wybranym zawodzie kwalifikacji.
• Nabycie niezbędnej wiedzy i umiejętności z zakresu literaturoznawstwa, językoznawstwa (ze szczególnym uwzględnieniem językoznawstwa stosowanego) oraz kulturoznawstwa.
• Zdobycie umiejętności pracy w zespole oraz rozwijanie kultury myślenia.
Absolwenci studiów I stopnia na kierunku filologia angielska mogą podjąć pracę lub dalej się kształcić, by zdobywać tytuł naukowy. Na ULT jest możliwość podjęcia studiów magisterskich na tym samym kierunku lub rozpoczęcia innych studiów podyplomowych.

 

ZAPISZ SIĘ ONLINE

Zapisz się już teraz! Dostaniesz od nas więcej informacji.