Wsparcie osób niepełnosprawnych
  /    /  Wsparcie osób niepełnosprawnych

Uczelnia posiada szereg udogodnień dla osób niepełnosprawnych, które są uzupełniane o nowoczesne sprzęty, dostosowane do niepełnosprawności studentów.

Uczelnia wyposażyła bibliotekę o dodatkowe stanowisko dostosowane do osób z zaburzeniami widzenia.

Asystentem dydaktycznym osób niepełnosprawnych jest Pani mgr Hanna Żaczek-Wróblewska

Uczelnia posiada m.in.:

  • Mysz BigTrack Wireless – to bardzo duża i solidna mysz komputerowa, wykonana z wytrzymałego na nacisk tworzywa, wyposażona w dwa 3-centymetrowe przyciski i 7-centymetrowy trackball. Została zaprojektowana z myślą o użytkownikach z dysfunkcjami motoryki, np. z zaburzoną kontrolą ruchów palców i dłoni.
  • Program SuperNova Lunar Plus Powiększająca i Mówiąca – oferuje innowacyjne funkcje powiększania i udźwiękowienia, które umożliwiają osobom słabowidzącym korzystanie z komputera z większą wygodą i wydajnością.
  • Klawiatura Dolphin dla programu Supernova – Klawiatura dla osób niewidomych i słabowidzących ma duże, wysoko kontrastowe przyciski, na których znajdują się białe litery na czarnym tle. Użytkownicy programu SuperNova mają dodatkowo do dyspozycji 18 klawiszy szybkiego wyboru, które umożliwiają wygodny dostęp do najczęściej używanych funkcji programu. Zaprojektowano je w taki sposób, aby zapewnić łatwe rozpoznawanie klawiszy dzięki różnej wielkości i różnym kształtom.
  • Klawiatura Clevy dla osób z niedowładem – Ułatwia pracę osobom z niedowładem, drżeniem rąk, spastycznością. Doskonale wykorzystywana w nauce pisania i obsługi komputera.
  • Ramka Clevy dla osób z niedowładem – Ramka jest stworzona specjalnie dla ludzi z przejściową lub trwałą niepełnosprawnością ruchową kończyn górnych. Pozwala położyć ręce na klawiaturze bez ryzyka naciśnięcia przypadkowego klawisza. Uderzenie w klawisz jest wtedy mniej czasochłonne, a wybór klawisza bardziej precyzyjny, co szczególnie sprawdza się przy niedowładach.
  • Vasco Translator M3 – Elektroniczny Tłumacz Mowy – To urządzenie, które obsługuje ponad 70 języków i posiada darmowy internet do tłumaczeń.

Samorząd Studencki na wniosek Małgorzaty Grzywacz, Przewodniczącej Sekcji Charytatywnej zdecydował się objąć opieką Huberta Brenzaka, który cierpi z powodu nieoperacyjnego złośliwego glejaka rdzenia przedłużonego oraz części szyjnej. Jedyny ratunek dla Huberta, to leczenie za granicą. Samorząd Studencki zobowiązuje się wspierać zbiórki charytatywne (za pomocą przedmiotów przekazywanych do licytacji), brać udział w licytacjach, działać aktywnie na stronach facebookowych poświęconych Hubertowi, udostępniać linki do zbiórki oraz informować zainteresowane osoby o sytuacji Huberta.