Filologia niemiecka

Oferta studiów
  /  Studia II stopnia (magisterskie)  /  Filologia niemiecka

FILOLOGIA NIEMIECKA - STUDIA II STOPNIA

Studia
Uczelnia Lingwistyczno-Techniczna w Świeciu
Organizator:
Studia magisterskie - Filologia niemiecka

Więcej informacji o studiach

FILOLOGIA NIEMIECKA – STUDIA II STOPNIA (MAGISTERSKIE)

 

Niemcy i Polska to kraje, które od lat współpracują na wielu płaszczyznach. Dzięki niemieckim inwestycjom w naszym kraju powstało wiele miejsc pracy, a najczęściej wybieranym kierunkiem emigracyjnym dla Polaków są właśnie Niemcy. Polsko-niemieckie stosunki mają ogromne znaczenie dla naszej gospodarki, więc nieustannie rośnie zapotrzebowanie na specjalistów biegle władających językiem niemieckim. Dlatego filologia niemiecka II stopnia to przyszłościowy kierunek, który daje możliwość zdobycia stabilnego zatrudnienia i rozwijania swoich zdolności językowych.

 

FORMA STUDIÓW

 

Na naszej uczelni kierunek filologia niemiecka II stopnia jest prowadzony w trzech trybach: stacjonarnym, niestacjonarnym oraz zdalnym.
Zajęcia na studiach w trybie stacjonarnym odbywają się w dni robocze w siedzibie uczelni.

 

Na studiach niestacjonarnych prowadzone są weekendowe zjazdy (zajęcia w soboty i niedziele).

 

Jest także możliwość studiowania kierunku zdalnie. Wtedy wszystkie zajęcia odbywają się w trybie online w weekendy.

 

SPECJALIZACJE NA KIERUNKU FILOLOGIA NIEMIECKA

 

Studia magisterskie filologia niemiecka są adresowane przede wszystkim do absolwentów studiów licencjackich tego samego kierunku. Nasza uczelnia daje możliwość wyboru jednej z czterech specjalizacji.

Nauczycielska

To specjalizacja dla osób, które chcą dzielić się swoją pasją do języka z innymi. Studia nie tylko pozwalają na rozwinięcie swoich możliwości językowych, ale także poruszają kwestie związane z pedagogiką, dydaktyką czy psychologią, co jest niezwykle ważne w kontekście skutecznego nauczania języków. Ukończenie specjalizacji nauczycielskiej umożliwia późniejsze podjęcie pracy nie tylko w szkołach publicznych, ale także prywatnych placówkach prowadzących kursy językowe oraz korepetycję. Co ważne, dyplom ukończenia tej specjalizacji uprawnia Cię do nauczania języka niemieckiego nie tylko w Polsce, a również na terenie całej Unii Europejskiej.

Tłumaczeniowa

Tłumacze to obecnie jedna z najlepiej opłacanych grup zawodowych na rynku. Cieszą się oni także dużym zainteresowaniem wśród pracodawców, zwłaszcza jeśli znają oni język w stopniu, który pozwala im na przekład tekstów z różnych dziedzin. Najbardziej cenieni są tłumacze specjalistyczni. Dlatego program studiów na naszej uczelni został tak skonstruowany, aby umożliwić Ci osiągnięcie najwyższego poziomu w tłumaczeniach tekstów z różnych dziedzin, w tym medycyny, ekonomii, techniki czy sztuki. Zajęcia na ULT pozwolą Ci także na swobodną pracę ze słowem pisanym powszechnie stosowanym w mediach czy popkulturze. Poza tym poznasz narzędzia komputerowe oraz internetowe niezbędne w pracy współczesnego tłumacza.

SYLWETKA ABSOLWENTA

Absolwenci studiów filologii niemieckiej II stopnia:

  • Potrafią posługiwać się językiem na poziomie C2 w mowie i w piśmie.
  • Mają kwalifikacje do wykonywania zawodu z wybranej specjalizacji
  • Mają szeroką wiedzę uniwersytecką o języku niemieckim, również od strony formalnej i strukturalnej.
  • Potrafią rozumieć, przetłumaczyć i tworzyć teksty specjalistyczne i inne dotyczące różnych obszarów życia.
  • Znają z historię, kulturę i sztukę narodów posługujących się językiem niemieckim.

Otrzymanie dyplomu ukończenia studiów II stopnia na kierunku germanistyka jest równoznaczne z posiadaniem tytułu magistra filologii niemieckiej. Jako absolwent możesz kontynuować naukę, również na jednym z kierunków z oferty ULT.

 

 

INFORMACJE DODATKOWE

Jako absolwent tego kierunku uzyskujesz tytuł magistra filologii niemieckiej. Jako dowód otrzymujesz dyplom ukończenia studiów II stopnia z germanistyki. Głównym celem kierunku jest wykształcenie specjalistów umiejących biegle posługiwać się językiem niemieckim, uwzględniając bogate słownictwo potoczne, jak i specjalistyczne.

Plan studiów obejmuje przedmioty z bloku zajęć ogólnego oraz kierunkowego. Pozwalają one studentowi zdobyć wiedzę i umiejętności, które zapewnią mu konkurencyjność na rynku pracy.

ZAPISZ SIĘ ONLINE

Zapisz się już teraz! Dostaniesz od nas więcej informacji.