Filologia niemiecka

Oferta studiów

  /  Studia II stopnia  /  Filologia niemiecka

Filologia niemiecka

Studia
Rodzaj studiów:
Studia magisterskie - Filologia niemiecka

Więcej informacji o studiach

STUDIA II STOPNIA – FILOLOGIA NIEMIECKA

FORMA STUDIÓW

Studia są prowadzone w formie stacjonarnej, niestacjonarnej oraz online.

W trybie niestacjonarnym studia odbywają się w formie zjazdów weekendowych (sobota, niedziela).

Studia niestacjonarne (studia online) – 100% zajęć odbywa się w trybie mobilnym.

SPECJALIZACJE

Proponujemy nowoczesne studia filologiczne na poziomie uniwersyteckim. W ramach specjalności filologia niemiecka, student może wybrać jedną z poniższych specjalizacji:

 

Więcej informacji o studiach

STUDIA MAGISTERSKIE – FILOLOGIA ROSYJSKA

FORMA STUDIÓW

Studia są prowadzone w formie stacjonarnej, niestacjonarnej oraz niestacjonarnej (studia online).

W trybie niestacjonarnym studia odbywają się w formie zjazdów weekendowych (sobota, niedziela).

Studia niestacjonarne (studia online) – 50% zajęć odbywa się w trybie mobilnym na platformie edukacyjnej MOODLE, 50% zajęć – na uczelni.

SPECJALIZACJE

Proponujemy nowoczesne studia filologiczne na poziomie uniwersyteckim. W ramach specjalności filologia rosyjska, student może wybrać jedną z poniższych specjalizacji:

 

Nauczycielska

Jeśli czujesz, że chciałbyś dzielić się swoją wiedzą z innymi i nauczać języka obcego – wybierz specjalizację nauczycielską. Dzięki nam zdobędziesz kwalifikacje, które pozwolą Ci pracować w placówkach szkolno-wychowawczych czy prowadzić kursy językowe, także za granicą. Twoje uprawnienia będę respektowane we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Dzięki studiom w Uczelni Lingwistyczno-Technicznej uzyskasz nie tylko wiedzę merytoryczną w zakresie nauczania języka obcego ale także kompetencje z zakresu psychologii czy dydaktyki, które sprawią, że Twoja praca stanie się przyjemnością.

 

Tłumaczeniowa

Jeśli Twoim marzeniem jest praca w firmie międzynarodowej lub chcesz pracować w charakterze tłumacza – wybierz profil tłumaczeniowy. Podczas studiów zdobędziesz umiejętności, które pozwolą Ci tłumaczyć różnego rodzaju teksty (teksty literackie, publikacje prasowe i Internetowe i wiele innych). W trakcie zajęć nauczysz się jak korzystać z komputera i Internetu w czasie pracy tłumacza. Przygotujemy Cię także do tłumaczeń specjalistycznych. W tym zakresie zmierzysz się z tekstami związanymi z medycyną, prawem, mediami, ekonomią, sztuką czy techniką. Razem z nami spełnisz swoje marzenia, z łatwością odnajdziesz się na rynku pracy. Bądź profesjonalistą i studiuj z nami!

 

Język obcy w biznesie

Celem studiów na specjalności język obcy w biznesie jest nauczenie studentów aby pozyskali umiejętności niezbędne do pracy w środowisku biznesowym, a także przygotowanie nauczycieli i wykładowców do nauczania języka biznesowego.

Program nauczania koncentruje się na zrozumieniu terminologii i frazeologii języka biznesowego, rozumieniu i analizowaniu specjalistycznych tekstów, a także opanowaniu zasad, form i stylów różnych tekstów przygotowanych na potrzeby firm. Wykłady rozszerzające specjalistyczną terminologię i znajomość podstaw zarządzania, finansów, marketingu i prawa.

 

Język obcy w turystyce (oferujemy PŁATNE PRAKTYKI ZA GRANICĄ)

Jeśli inspirują Cię odległe kraje, pasjonuję Cię poznawanie nowych ludzi i odkrywanie nowych miejsc – wybierz się z nami w językowa podróż, która przygotuje Cię do roli rezydenta, pracownika linii lotniczych czy pilota wycieczek. Dzięki specjalizacji turystycznej z łatwością odnajdziesz się w każdej sytuacji i na każdym stanowisku. Nauczysz się specjalistycznego słownictwa związanego z biznesem, ekonomią, Unią Europejska i turystyką. Wyróżnia nas to, że oferujemy możliwość płatnych praktyk za granicą.

INFORMACJE DODATKOWE

Absolwenci otrzymują tytuł zawodowy magistra potwierdzony dyplomem ukończenia wyższych studiów zawodowych na kierunku filologia. Podstawą nauczania w ramach kierunku filologia jest praktyczne kształcenie języka obcego, zorientowane na biegłą jego znajomość, bogactwo słownictwa potocznego i specjalistycznego.

Program kształcenia uzupełniają przedmioty z rozbudowanego bloku zajęć kształcenia kierunkowego i ogólnego, które absolwenta ULT mają wyposażyć w wiedze i umiejętności wymagane przez współczesny rynek pracy.

SYLWETKA ABSOLWENTA

Dzięki nauce na naszej uczelni absolwenci zyskają:

  1. Uzyskują znajomość języka specjalności na poziomie C2.
  2. Uzyskują kwalifikacje zawodowe w ramach wybranego zawodu.
  3. Nabywają podstawową wiedzę i umiejętności w zakresie językoznawstwa (z naciskiem na językoznawstwo stosowane) oraz w zakresie literaturoznawstwa i kulturoznawstwa.
  4. Rozwijają kulturę myślenia, umiejętność pracy w zespole.

Po ukończonych w ULT studiach magisterskich z zakresu filologii niemieckiej absolwenci mogą podjąć pracę lub kontynuować edukację na studiach III stopnia na tym samym lub innym kierunku bądź na wybranych studiach podyplomowych.

 

ZAPISZ SIĘ ONLINE

Zapisz się już teraz! Dostaniesz od nas więcej informacji.