Uczelnia Lingwistyczno-Techniczna w Świeciu
  /  Blog   /  Jakie studia wybrać? Ciekawe kierunki studiów dla niezdecydowanych

Jakie studia wybrać? Ciekawe kierunki studiów dla niezdecydowanych

Przychodzi taki moment w życiu człowieka, że kończy szkołę i ma ochotę iść dalej oraz się rozwijać. Jedną z naturalnych i powszechnie dostępnych ścieżek jest zdobycie wykształcenia na uczelni wyższej, jednak nawet jeśli zdecyduje się, że warto iść na studia, często nie jest się do końca pewnym, jakie studia wybrać, na który kierunek się zdecydować i jaki da najwięcej korzyści oraz satysfakcji. Z pomocą przychodzi Uczelnia Lingwistyczno-Techniczna oraz jej bogata oferta naukowo-szkoleniowa dla każdego chętnego do poszerzenia horyzontów i swoich umiejętności w przyszłym życiu zawodowym.

Tutaj znajdziesz to, czego szukasz. Jeśli jeszcze nie jesteś zdecydowany/a, to dostępność i różnorodność kształcenia, jaką prezentujemy, przekona Cię do wyboru. U nas stawiamy na praktyczne i najbardziej potrzebne na rynku umiejętności. W zależności od swoich zainteresowań lub aspiracji, czyli tego, w czym odnajdziesz się perfekcyjnie, mamy Ci do zaproponowania ciekawe kierunki studiów. Jeśli zdecydujesz się na jeden z nich, możemy obiecać, że zyskasz kompetencje, z którymi pewnym krokiem wejdziesz na rynek pracy i będziesz odnosić sukcesy zawodowe.

Co warto studiować?

Na pewno nie będzie to przesadzone, jeśli usłyszysz od nas, że wszystko. Zdecydowanie każdy kierunek w naszej ofercie jest bardzo atrakcyjny i otworzy przed Tobą szereg możliwości oraz perspektyw. Niestety, trzeba się na coś zdecydować, pomimo tego, że perspektywa zdobycia zdolności i wiedzy na każdy temat brzmi kusząco. Jednak nie martw się, nie zostawimy Cię z dylematem „nie wiem, na jakie studia iść” i pomożemy choć trochę rozwiać Twoje wątpliwości.

O tym, jakie studia najlepiej wybrać, przekonasz się już na stronie głównej naszej uczelni klikając w zakładkę studia. Proponujemy między innymi kierunki z zakresu specjalizacji technicznych oraz lingwistycznych. Wszystkie prowadzone są przez fachowców, którzy „znają się na rzeczy”, udzielą Ci wsparcia oraz pokierują do pomyślnego ukończenia studiów.

Jaki kierunek studiów wybrać?

Jeżeli nie jesteś pewien, jakie studia wybrać, masz dwie możliwości. Pierwszą z nich jest sięgnięcie myślami w przeszłość i przypomnienie sobie, co najbardziej zawsze lubiłeś bądź lubiłaś robić. Drugą opcją jest zastanowienie się, gdzie chcesz zobaczyć siebie w przyszłości, jakie masz aspiracje i marzenia? Co uważasz, że musisz zrobić, aby stać się kimś, kto odniesie sukces w życiu zawodowym? Jeżeli obie perspektywy są dla Ciebie pomocne, tym lepiej. Wejdź w opisy i charakterystykę naszych propozycji studiowania. Z pewnością coś Cię zainteresuje i zdecydujesz się na tę jedną najciekawszą oraz najkorzystniejszą. Pamiętaj też, że możesz zmienić kierunek studiów w trakcie nauki.

Jeśli od dziecka lubisz majsterkować, budować konstrukcje, lub po prostu fascynuje Cię świat liczb i planowania, to z pewnością znajdziesz u nas ciekawe studia techniczne. Nauczysz się zasad inżynierii budowlanej oraz wiedzy materiałowej na kierunkach takich jak Budownictwo pasywne i Konstrukcje budowlane. To nie koniec, po ich ukończeniu możesz się dalej rozwijać. Tu zaczyna się jeszcze ciekawiej, do wyboru będziesz mieć studia podyplomowe z zakresu Zarządzania procesem inwestycyjnym w budownictwie, Zarządzania drogami czy — Wyceny nieruchomości.

Czujesz jednak, że to raczej nauka języków jest Twoją domeną? Z łatwością uczysz się nowych słów i masz w sobie ciekawość świata? Mamy coś dla Ciebie. U nas możesz rozpocząć swoją przygodę z obcą mową i możemy Ci zagwarantować, że nie „zapomnisz języka w buzi” w żadnej sytuacji. Czekają na Ciebie takie kierunki jak Filologia angielska, Filologia niemiecka i Filologia rosyjska, które możesz kontynuować na studiach magisterskich.

Jeżeli od zawsze czujesz, że masz zdolności przywódcze i charyzmę, albo przeciwnie, chciałbyś się tego nauczyć, to proponujemy ci kierunek Zarządzanie. Tu z pewnością zdobędziesz wiedzę oraz praktyczne umiejętności jak sprawnie kierować zespołem i przy tym dbać o relacje w swojej drużynie.

Jeżeli nadal zastanawiasz się co studiować, zapraszamy po więcej informacji zamieszczonych w zakładkach naszej strony lub do kontaktu z nami. Wszystko Ci opowiemy i wyjaśnimy. Z pewnością znajdziesz coś dla siebie i ruszysz ku karierze zawodowej oraz spełnianiu swoich marzeń i aspiracji.